Home » Blog
 • Jak vymyslet název firmy

  Začátky podnikání a zakládání společnosti se pojí s mnoha věcmi, jednou z nich je název firmy. Nepodceňujte jeho výběr. Název firmy bude s vaším podnikáním úzce spjatý a bude rozhodovat o prvním dojmu, který uděláte na své klienty či obchodní partnery.

 • Jak založit s.r.o.

  Chcete si založit vlastní s. r. o. a hledáte jednoduchý návod, jak na to? K získání vlastní firmy vedou dvě cesty – složitá a jednoduchá. Pokusíme se vám nastínit obě možnosti a záleží na vás, pro kterou z cest se nakonec rozhodnete.

 • Kmenové listy

  Zákon o obchodních korporacích umožňuje již rok, aby podíl společníka v této společnosti byl představován kmenovým listem. Co přesně to znamená? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody kmenového listu?

 • Návrat jednoduchého účetnictví

  V roce 2016 se vrátí jednoduché účetnictví, nebude ale pro každého. Ani ne za rok se zákon o účetnictví výrazně změní, bude zavedena nová kategorizace účetních jednotek, upraví se vedení jednoduchého účetnictví a firmám přibudou nové povinnosti.

 • Nepodceňujte obsah zakladatelských listin

  Jste jednatelem s. r. o. nebo akcionář? Víte, jaké náležitosti musí podle nového občanského zákoníku a zákonu o obchodních korporacích zakladatelské listiny firem obsahovat? Připravili jsme pro vás souhrn toho nejdůležitějšího.

 • Odštěpné závody

  Pohráváte si s myšlenkou založení společnosti v jiné zemi? Možná vás v souvislosti s podnikáním v zahraničí napadly pojmy jako odštěpný závod nebo dříve používaný pojem organizační složka. Podívejme se těmto pojmům na zoubek.

 • Ovlivňuje krize v Řecku české podnikatele?

  Řecká krize je v médiích propíraná ze všech stran, proto není divu, že se panika šíří i mezi podnikateli. Má krize v Řecku na české podnikatele skutečně nějaký vliv? Do jaké míry se problémy Řecka dotýkají české ekonomiky?

 • Počet českých podnikatelek roste

  S dobrou zprávou přišla Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Podle jejich analýzy v Česku přibylo za poslední tři roky velké množství podnikatelek. Jste také jednou z ambiciozních podnikajících žen?

 • Pozor! Počet daňových kontrol stoupá

  Několik let byl relativně klid, ale od roku 2014 začal počet daňových kontrol opět stoupat. Finanční správa informovala také o tom, že se zároveň zvýšily doměrky z kontrol a to o téměř miliardu a půl. Mají se podnikatelé začít obávat kontroly ve svých podnicích?

 • Prázdninové psaní od ČSSZ

  Zkontrolujte své poštovné schránky, možná tam najdete dopis od České správy sociálního zabezpečení. ČSSZ měla na letní prázdniny naplánovanou rozesílku dopisů, ve kterých najdete informaci o stavu vašeho důchodového konta.