Úvodní strana » Blog » 4 pravidla při nákupu ready made

4 pravidla při nákupu ready made

Věnovali jste dostatek času plánování, připravili podnikatelský plán, sehnali finance a už se nemůžete dočkat, až si pořídte svou první společnost na klíč a rozjedete to? Zpomalte. Přečtěte si, na co si dát při pořizování ready made pozor. Ušetří vám to spoustu peněz.

Podnikání představuje z nemalé části riziko, které ovšem můžete průběžně eliminovat. Nezáleží přitom na tom, jestli jste začínající podnikatel nebo patříte k ostříleným podnikatelům s bohatými zkušenostmi. Míra rizika je přibližně stejná. Liší se zejména náš postoj k různým věcem. 

Naše rozhodnutí ovlivňují, jestli budeme úspěšní či nikoliv. Proto je důležité se správně rozhodnout i v případě nákupu ready made společnosti. Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme článek týkající se základních pravidel při pořizování ready made.

  1. Ověřte si bezdlužnost ready made. Profesionální firma specializující se na prodej ready made společností nabízí vždy garanci jejich 100 % bezdlužnosti. V praxi to znamená, že předzaložená společnost nemá žádné dluhy ani jiné závazky. Bezdlužnost bývá garantována například nezávislým expertem, notářem či samotnou firmou prodávající ready made.
  2. Kupujte pouze ready made bez historie. Významnou roli hraje mimo bezdlužnost společnosti také její podnikatelská a obchodní historie. S předzaloženou společností určenou k prodeji nikdo před vámi nepodnikal, je právně i účetně čistá. Avantia, s. r. o., zaručuje nulovou  podnikatelskou, obchodní i hospodářskou historii. Podnikejte bez rizika!
  3. Nenechte se zmást nízkou cenou. Pokud zvažujete nákup ready made společnost za nápadně výhodnou cenu, buďte obzvlášť obezřetní. Levná ready made bývá vykoupena skrytými poplatky, o kterých se klient dozví obvykle až v průběhu převodu společnosti. Avantia, s. r. o., jedná se svými klienty férově a skryté poplatky zde nenajdete.
  4. Spolupracujte s renomovanou firmou. Při rozjezdu podnikání je obzvlášť důležitý správný výběr obchodních partnerů. Vybírejte si svou ready made pouze u renomovaných firem, které mají na trhu dostatečně silné postavení a mohou vám zaručit nejen profesionalitu, vysokou kvalitu služeb, ale také možnost dlouhodobé spolupráce.


Autor: Linda Tomsa Kalašová