• 4 pravidla při nákupu ready made

  Věnovali jste dostatek času plánování, připravili podnikatelský plán, sehnali finance a už se nemůžete dočkat, až si pořídte svou první společnost na klíč a rozjedete to? Zpomalte. Přečtěte si, na co si dát při pořizování ready made pozor. Ušetří vám to spoustu peněz.

 • 10 tipů jak začít podnikat

  Toužíte se postavit na vlastní nohy, ale zároveň bojujete se strachem z podnikání? Bojíte se založení živnosti či firmy? Založení živnosti je dnes naprosto běžnou a jednoduchou záležitostí, kterou si může zařídit úplně každý. Stejně tak si můžete velice snadno a rychle založit s. r. o.

 • Čeká podnikatele a firmy nový způsob placení daní?

  Na řadě finančních úřadů dojde v roce 2016 k uzavření pokladen, s čímž souvisí příprava nového způsobu placení daní v hotovosti. I když ještě není jisté, o jakou metodu přesně půjde, ve hře je například i návrat daňových složenek.

 • Jak vybrat virtuální sídlo

  V současné době si můžete začátky podnikání v mnoha směrech usnadnit. Jednou z možností je pronájem virtuálního sídla firmy, ve kterém budete mít za přijatelnou cenu a bez starostí zajištěn styk s veřejností.

 • Jak vymyslet název firmy

  Začátky podnikání a zakládání společnosti se pojí s mnoha věcmi, jednou z nich je název firmy. Nepodceňujte jeho výběr. Název firmy bude s vaším podnikáním úzce spjatý a bude rozhodovat o prvním dojmu, který uděláte na své klienty či obchodní partnery.

 • Jak založit s.r.o.

  Chcete si založit vlastní s. r. o. a hledáte jednoduchý návod, jak na to? K získání vlastní firmy vedou dvě cesty – složitá a jednoduchá. Pokusíme se vám nastínit obě možnosti a záleží na vás, pro kterou z cest se nakonec rozhodnete.

 • Kmenové listy

  Zákon o obchodních korporacích umožňuje již rok, aby podíl společníka v této společnosti byl představován kmenovým listem. Co přesně to znamená? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody kmenového listu?

 • Návrat jednoduchého účetnictví

  V roce 2016 se vrátí jednoduché účetnictví, nebude ale pro každého. Ani ne za rok se zákon o účetnictví výrazně změní, bude zavedena nová kategorizace účetních jednotek, upraví se vedení jednoduchého účetnictví a firmám přibudou nové povinnosti.

 • Nepodceňujte obsah zakladatelských listin

  Jste jednatelem s. r. o. nebo akcionář? Víte, jaké náležitosti musí podle nového občanského zákoníku a zákonu o obchodních korporacích zakladatelské listiny firem obsahovat? Připravili jsme pro vás souhrn toho nejdůležitějšího.

 • Odštěpné závody

  Pohráváte si s myšlenkou založení společnosti v jiné zemi? Možná vás v souvislosti s podnikáním v zahraničí napadly pojmy jako odštěpný závod nebo dříve používaný pojem organizační složka. Podívejme se těmto pojmům na zoubek.