Úvodní strana » Blog » Jak vybrat virtuální sídlo

Jak vybrat virtuální sídlo

V současné době si můžete začátky podnikání v mnoha směrech usnadnit. Jednou z možností je pronájem virtuálního sídla firmy, ve kterém budete mít za přijatelnou cenu a bez starostí zajištěn styk s veřejností.

Virtuální sídlo neboli virtuální kancelář nabízí celou řadu výhod. První z nich spočívá v získání lukrativní adresy. Seriózní firma specializující se na pronájem virtuálních sídel a založení ready made společností má v nabídce kanceláře na exkluzivních adresách (v centru města, s kvalitní dopravní dostupností a parkovištěm, v moderní budově, na obecně známé adrese apod.). Prestižní adresa je základem úspěchu, proto její výběr nepodceňujte.

Není sídlo jako sídlo

Než se budeme virtuálním sídlem podrobněji zabývat, objasněme si pojmy jako virtuální či zástupčí sídlo. Pojem virtuální je závadějící, jelikož znamená, že je něco zdánlivé, neskutečné, fiktivní a podporuje to domněnky neserioznosti podnikatele. Částečně za to může situace před rokem 2000, kdy zákon umožňoval zápis sídla do úředního rejstříku s uvedením prakticky jakékoliv adresy. 

Jakmile se zpřísnily podmínky (např. povinnost zajistit v sídle možnost doručení písemností), někteří podnikavci pohotově reagovali a v reálných domovních chodbách nainstalovali množinu poštovních schránek s názvy „usídlených“ firem. Pojem virtuální sídlo se tím stal oficiálním, sídlo s poštovní schránkou už nebylo úplně fiktivní, ale ve skutečnosti každý ví, že právnická osoba musí být v sídle k dostižení nejen pro poštovního kurýra, ale i pro návštěvu skutečných lidí (státní úředníci, obchodní partneři, exekutoři a další).

Zástupčí sídlo

Bohužel i v dnešní době narazíte na firmy „podnikající s poštovní schránkou“ či dokonce specializované firmy nabízející levný pronájem virtuálního sídla zahrnující pouze poštovní schránku. Pokud chcete ušetřit, nabízí se mnohem lepší a především právně korektní varianta – zástupční sídlo, v němž je umístěno více právnických osob, díky čemuž zaplatíte za pronájem mnohem méně peněz. Princip zastupčího sídla je jednoduchý.

Reálná osoba zastupuje firmu v reálných prostorách, majíc její plnou moc. Zástupčí sídlo má reálný právní základ a existuje na skutečné adrese. Zástupčí servis vznikl od roku 2000 a využít jej můžete i v ČR. Například Avantia, s. r. o., nabízí levná sdružená sídla ve střediscích nazývaných business centrum, kde: 

  • je sídlo zastupované firmy označeno zevně, 
  • firmu zastupuje platný zmocněnec, schopný se kdykoliv spojit se staturární osobou,
  • je v pracovní dny přijímána po dobu otevřených hodin pošta, 
  • má zastupovaná firma k dispozici výhradní místnost pro jednání atd.

Nepronajímejte si levné sídlo

Někteří začínající ale i zkušení podnikatelé se dopouštějí zásadní chyby, když se snaží ušetřit na nesprávných místech. Virtuální sídlo slouží podle zákona k zajištění styku s veřejností. To znamená, že je prostřednictvím něho zajištěno přebírání pošty i případný styk s orgány veřejné správy, což je při jakémkoliv podnikání nezbytné.

Dejte si pozor na firmy nabízející nepřiměřeně levný pronájem virtuální kanceláře na pochybných adresách či dokonce v bytových prostorách, kde nikdo není k zastižení. Vystavujete se riziku, že platíte za sídlo, kde je pouze schránka a žádné fyzické prostory. Pokud za vás nebude  poštu nikdo přebírat a přeposílat na domluvenou adresu nebo e-mailem, případně se nepostará o její vyřízení, vaše podnikání bude stagnovat a můžete se dostat do křížku se zákonem.

Základní znaky profi sídla

Profi virtuální sídlo se nachází na známé adrese, disponuje moderním business centrem s recepcí a garantuje přebírání a dosílku veškeré poštovní korespondence. Avantia, s. r. o., zaměřující se na prodej ready made společností, nabízí svým klientům nejen virtuální sídlo na lukrativní adrese, ale také komplexní servis a širokou nabídku nadstandardních služeb za velice přijatelné ceny.

V ceně virtuálního sídla od společnosti Avantia, s. r. o., klient získá také konferenční místnost* pro obchodní jednání. Samozřejmostí je obsluha s profesionální mlčenlivostí. Vyškolený personál na recepci vyřídí veškeré obchodní záležitosti (získání kontaktu na klienta, objednání na co-working, filtrace nežádoucích osob a další). Mezi doplňkové služby patří například převod dopisů do elektronické podoby, možnost objednání virtuální sekretářky, překladatelské služby, vedení účetnictví.

Nerozhodujte se podle ceny

V článku jsme se již zmínili o tom, proč se nevyplatí podezřele levný pronájem virtuální kanceláře. Shrňme si na závěr, proč by nízká cena neměla být rozhodujícím faktorem při výběru sídla. Na českém trhu najdete spoustu firem, které nabízí pronájem sídla za pár korun, což je obvykle vykoupeno nízkou kvalitou služeb. V ceně levného pronájmu není zahrnutý standard, jenž byste měli u této služby požadovat. 

Doplňkové služby si můžete dokoupit zvlášť, ale ve finále zaplatíte více, než kdybyste dali přednost dražší virtuální kanceláři, která veškerý standard i něco navíc zahrnuje. Pokud chcete získat kvalitní virtuální sídlo a komplexní služby, obraťte se na profesionály. Společnost Avantia, s. r. o., se snaží o trvalé udržení nízkých cen a zároveň zaručuje služby na nejvyšší úrovni. Díky pronájmu virtuální kanceláře u profesionálů se nemusíte bát o svou pověst ani jednání s úřady.

 

Autor: Linda Tomsa Kalašová

*U vybraných sídel je v ceně zahrnuto i využití zasedací místnosti, káva, nealko nápoje a zdarma.