Home » Slovník pojmů » Outsourcing účetnictví

Outsourcing účetnictví

Outsourcing účetnictví představuje externí účetnictví, kdy se vedení účetnictví provádí bezpečně a zároveň za snížených nákladů firmy. O outsourcing účetnictví se stará externí firma, která za podnikatele vykonává všechny potřebné úkoly spojené s vedením účetních služeb.

Outsourcing účetnictví bude plusem pro vaše účetnictví, protože sleduje aktuální legislativu a zpracování bude odpovídat momentálním požadavkům a zákonům. Tato služba se poskytuje fyzickým osobám, středním a větším právnickým subjektům i firmám. Zajišťují se komplexní účetnické služby - finanční reporting, odborné poradenství, účetní dozor, a daňové účetnictví, zpracování daňového přiznání k různým druhům daní. Můžete se nechat zastupovat na úřadech státní správy.

Plný outsourcing účetnictví se vykonává v prostorách společnosti poskytující tyto služby, kde mají vlastní techniku. Outsourcing se dá vykonávat také s ponecháním vašeho současného mzdového oddělení, kde bude dohlížet supervizor z najaté firmy. Správa tedy může probíhat v místě vaší společnosti, ale i na dálku. Potřebné doklady lze posílat online službami.

Co vám přinese outsourcing účetnictví? Především úspory! Nebudete muset platit mzdy, pojistné či dovolenou pro vaše zaměstnance účtárny. Navíc externí účetní mají nižší finanční požadavky. Dále ušetříte vydání na školení účetních, na pořízení počítačů a softwarového vybavení. Nebudete muset řešit pokuty, ke kterým dochází po kontrole vedení účetnictví, pokud vaše účetní chybují. A nakonec odpadne vám shánění zastupujících zaměstnanců v době, kdy vaše účetní onemocní nebo půjde na dovolenou. Výstupy z účetnictví se zcela přizpůsobují potřebám klientů a vše se přizpůsobí individuálním požadavkům. Externí firma přebírá za podnikatele veškerou odpovědnost v oblasti účetnictví. Spravování účetnických služeb je mnohdy možné i ve více jazycích.

Poptejte nezávazně naši službu vedení účetnictví.

Kategorie