Úvodní strana » Slovník pojmů » Koupě firmy

Koupě firmy

Není vždy nezbytné, abyste museli založit vlastními silami novou společnost – firmu. Můžete si koupit již založenou firmu podle vašich představ. Na našem trhu jsou k dispozici zcela nové společnosti, ale i takové, které jsou již zaběhnuté a mají nějaký zisk. Odkup firmy by měl probíhat bezpečně a bez komplikací. Díky tomu je třeba brát zřetel na kvalitní prodejce firem, poskytující kvalitu a současně i výhodné podmínky.

Koupě firmy musí být spojena s prověřením jednotlivých agend. Pokud se jedná o firmu s nějakou podnikatelskou minulostí, požadujte doložení účetnictví, systémů jakosti, obchodního prostředí, výzkumu, vývoje, stavu odběru elektřiny, ekologické stránky, požadavků na bezpečnost práce, duševního vlastnictví a jiných aspektů. Koupě firmy je spojena s potřebnou právní a ekonomickou dokumentací a s podpisem kupní smlouvy. V případě koupě firmy přes poskytovatele firem se můžete spolehnout na mnohé ze služeb spojených s tímto procesem. Často můžete koupi firmy nejprve nezávazně probrat.

Mnohem snadnější způsob vás čeká při koupi firmy bez podnikatelské minulosti. Úplně nové společnosti jsou připravené k započetí okamžitého podnikání. Jedná se o tzv. ready made společnosti – předzaložené společnosti. Koupě firmy v podobě ready made společnosti vám přinese řadu výhod. Především uspoříte spoustu času a dokonce i financí. Nebudete totiž potřebovat základní kapitál, zaplatíte jenom za hotovou společnost. Koupě firmy bude hotova během jedné schůzky, kde se vyřídí veškeré formality a administrativní úkony. Vy získáte ověřený certifikát vypovídající o bezdlužnosti firmy a můžete se pustit do podnikání. Kromě tuzemských společností jsou k dispozici rovněž firmy s evropskou působností. K získané předzaložené firmě můžete mít i sídlo společnosti, účetnictví a jiné doprovodné služby.