Úvodní strana » Slovník pojmů » Sdílená sídelní služba a její využití

Sídelní služba a její využití 

Zajímáte se o podnikání s minimálními náklady? Nevyhnete se pořízení vlastní kanceláře, ale nemáte dostatek peněz na pronajmutí prostor a koupi vybavení? Řešení najdete ve sdílené sídelní službě – stále populárnější cestě k získání adresy pro vaší firmu.

Co je zástupčí sídlo (na rozdíl od virtuální kanceláře?)

Sdílené či zástupčí sídlo společnosti značí kamennou kancelář, kde nesídlí pouze vaše firma, ale prostor s administrativní personál sdílí několik firem, a všichni jsou zastupováni na bázi plné moci. Sídlo tedy funguje jako klasický sekretariát, včetně jeho tradičních fukcí stran přijímání a úschovy pošty nebo telefonických či osobních vzkazů. Nejde tedy o schránkové (tzv. virtuální) sídlo bez kancelářské služby. Sdílené sídlo šetří podnikatelům značné finanční prostředky, které by jinak museli vynaložit na zaměstnance a vlastní kancelář. Snadno si můžete oddělit soukromé záležitosti od pracovních, jestliže jste si zvykli pracovat z domova.

Profesionální business centra poskytují se sídelní službou i další podporu (obvykle krátkodobý pronájem zasedacích místností, účetnictví a služby zakládání obchodních společností nebo jejich rergistračních změn). Nejžádanější lokalitou je pochopitelně Praha, ale i další větší města – Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň. Výběr lokality je zcela na vás, ale při předpokládané spolupráci se zahraničím se doporučuje světoznámá Praha.